Elis Çeviri Üç Yaşında

Kurumsal müşterilerimize doğrudan hizmet vermek amacıyla İstanbul’dan çıktığımız yolculuğumuz 1 Nisan 2015 tarihinde şaka gibi başlamıştı. Teknik, pazarlama ve hukuki çevirilerde uzmanlık bilgimizle sadece müşterilerimizin beklentilerini karşılamakla yetinmedik, daima aşmayı ilke edindik. Başta bir kurumsal müşteriye hizmet veren iki kişilik bir ekiptik. Zaman içerisinde büyüyerek iki çevirmen, bir editör ve bir ofis çalışanından oluşan dört kişilik bir ekip haline geldik. Artık üç global müşterimiz ve tüm dünyadan müşterilerimiz var.

Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur düsturundan yola çıkarak 2016 yılı sonbaharında Türkiye’nin en güneybatı noktasına taşınmamız kısa geçmişimizde önemli bir kilometre taşı oldu. Bireysel müşterilere daha yakın olmak için Fethiye merkezde açtığımız şubemizle planlarımız doğrultusunda ilerliyoruz.

Geçtiğimiz üç yıla baktığımızda satışlarımızın 2014 yılından 2017 yılına katlandığını görmekten gurur duyuyoruz. Yerel satışlarımız hala yeterli seviyede değil ve yakınımızda bulunan iki Noter ile sınırlı olsa da işinin ehli bir yeminli tercüme bürosu arayışında olan birey ve kurumlarla güçlü bir iletişim kurarak büyüme potansiyelimizi değerlendirmek istiyoruz.

Misyonumuz

Misyonumuz, uzman bir tercüme bürosu olarak Türkçe ve yaygın olarak kullanılan tüm dünya dilleri arasında birinci sınıf tercüme hizmetleri sunmak. Aynı zamanda bu bizim temel rekabet avantajımız, çünkü faaliyet gösterdiğimiz bölgede hizmet kalitesini standartlaştırmak ve verimliliği artırmak için Bilgisayar Destekli Çeviri (CAT) Araçları ile kurumsal müşterilere hizmet veren başka bir tercüme bürosu bulunmuyor.

Kilit müşterilerimizin memnuniyetini ve sadakatini en yüksek seviyede tutmak için kendilerine sunduğumuz hizmetleri en iyi hale getirmeyi amaçlıyoruz. Bu nedenle müşterilerimizin ihtiyacını en iyi şekilde anlamak ve hizmet kalitemizi sürekli olarak iyileştirmek için müşterilerimizle işbirliğini geliştirme gayretleri içerisindeyiz. Diğer yandan, geniş teknik bilgimizi ve tecrübemizi potansiyel kurumsal müşterilere sunmanın yollarını araştırıyoruz.

Fethiye’de yaşayan yabancılara da resmi işlemleri ve günlük ihtiyaçları için yeminli tercüme hizmetleri veriyoruz. Bunun için büyüme hedefimizle orantılı olarak 2019 yılında bireysel müşterilerimize hizmet verecek ofis içi bir çevirmeni işe almayı planlıyoruz.

Hedeflerimiz

Hedefimiz söz konusu profesyonel, kaliteli ve güvenilir tercüme ve çeviri hizmetleri olduğunda kişilerin ilk tercih edecekleri adres olmak. Bu hedef doğrultusunda yerel müşteri bilinci oluşturmak amacıyla bu yıl reklam faaliyetlerine başladık. Web sayfamız (www.ssceviri.com) ve sosyal medya paylaşımlarımıza ilave olarak şehir merkezinde ve Ölüdeniz Bölgesindeki LED ekranlarda tanıtıma başladık. Bunu yeni tanıtım faaliyetlerimiz izleyecek.

Veee keyifli ofis ortamımızda arkadaşlarımız, meslektaşlarımız ve müşterilerimizle bir arada üçüncü yaşımızı kutlamak için bir yaz partisi organize etmek istiyoruz. Ayrıntıları yakında paylaşacağız!

Tabii ki önümüzde daha kat etmemiz gereken uzun bir yol var. Ancak profesyonellik, kalite ev güvenirlik söz konusu olduğunda akla gelen ilk tercüme bürosu olma vizyonumuza doğru kararlı adımlarla yürüdüğümüze inanıyoruz.

Bu yolculukta birlikte yol aldığım çalışma ekibimizden çalışkan ve parlak çevirmenimiz Gizem Gökçe’ye, işinin ehli ve güvenilir ofis çalışanımız Nirgül Öcal’a ve çok sevgili iş ortağım Sıla Okur’a, değerli müşterilerimize ve takipçilerimize gayretleri ve destekleri için teşekkür etmek istiyorum.

Nice başarılara imza atacağımız sağlıklı, keyifli ve enerji dolu günler dileğiyle sağlıcakla kalın.

Emel Dilek Sağesen